Informujemy, że w związku z planowanym remontem budynku Wiejskiego Domu Kultury w Gorzycach, którego ukończenie przewiduje się na koniec sierpnia 2015 – począwszy od 15 października 2014 r. nastąpią zmiany organizacyjne dotyczące siedziby i funkcjonowania gorzyckiego domu kultury. W związku z powyższym:

  • Administracja WDK (dyrekcja i księgowość), Redakcja Gazety „U nas” oraz Centrum Informacji i Promocji na czas wykonywania prac remontowych zostają przeniesione do budynku OPS Gorzyce - wejście od tyłu budynku, stara siedziba GZOF ( 44-350 Gorzyce, ul. Raciborska 27)
  • Zajęcia stałe ( próby zespołów artystycznych) odbywać się będą wg ustalonego harmonogramu: w sali Świetlicy Wiejskiej w Osinach przy ulicy 7 kwietnia 2 oraz w sali konferencyjnej OPS Gorzyce, przy ul. Raciborskiej 27
  • Pion merytoryczny i organizacja imprez zostają przeniesione do Świetlicy Wiejskiej w Osinach, przy ulicy 7 kwietnia 2
  • Siedziba działalność i godziny otwarcia Punktu Informacji Turystycznej w GOTSIR „Nautica” – pozostają bez zmian.

Jednocześnie informujemy, że trwają czynności związane z przeniesieniem dotychczas funkcjonujących w WDK Gorzyce numerów telefonicznych, do czasu ich uruchomienia, o czym Państwa poinformujemy – od 1.10.2014 r. zapraszamy do kontaktu pod nr telefonu 32 32 31 575 oraz drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pragniemy zapewnić mieszkańców oraz współpracujące grupy, organizacje społeczne i instytucje, że zmiana lokalizacji nie spowoduje zawieszenia w środowisku działalności kulturalnej placówki, będzie ona kontynuowana. Nie ulegną zmianie także godziny pracy i dostępności poszczególnych podmiotów ( w tym „U nas” i CIP )

O organizowanych przez Wiejski Dom Kultury w Gorzycach imprezach i podejmowanych działaniach będziemy na bieżąco informować mieszkańców na stronach internetowych, w formie ogłoszeń w gazecie „U nas” oraz za pomocą plakatów i osobiście.

Na czas remontu do dyspozycji naszych odbiorców będzie sala widowiskowa filii WDK Gorzyce – w Świetlicy Wiejskiej w Osinach. Tam też zapraszamy zainteresowanych naszą ofertą zawierającą między innymi organizację imprez środowiskowych, zajęcia z dziećmi, wyjazdy na wycieczki, wynajęcia sali na imprezy okolicznościowe, inne.Częściowe przeniesienie kadry WDK do Osin umożliwi jednocześnie poszerzenie dostępności świetlicy z trzech do pięciu dni. Filia będzie służyć mieszkańcom od poniedziałku do czwartku w godzinach od 12.00 do 20.00, w piątki od 8.00 do 16.00 a także dodatkowo w soboty i niedziele wg zapotrzebowania środowiska.

Przeniesienie siedziby ma charakter przejściowy i wiąże się z długo oczekiwaną modernizacją gorzyckiego domu kultury, która ma na celu podniesienia jakości usług kulturalnych świadczonych dla środowiska lokalnego Gorzyc i okolic.

Danuta Parma

dyrektor Wiejskiego Domu Kultury w Gorzycach