Szanowni mieszkańcy.
W trosce o zdrowie nas samych, naszych bliskich i wszystkich mieszkańców Gorzyczek i nie tylko prosimy o pozostanie w domach, ograniczenie kontaktów do minimum i natychmiastowe zgłaszanie objawów mogących świadczyć o infekcji wirusowej odpowiednim służbom.

Prosimy o zachowanie spokoju i odpowiedzialną postawę obywatelską.

Więcej szczegółowych i wiarygodnych informacji można znaleźć na stronie Ministerstwa Zdrowia: https://www.gov.pl/web/koronawirus

Wójt Gminy Gorzyce informuję, że:

ODWOŁANIU uległy wszystkie zebrania, spotkania, imprezy, wydarzenia sportowe, rekreacyjne i kulturalne, których organizatorem jest nasza gmina (jednostki organizacyjne). Analogiczne decyzje rekomendujemy też innym podmiotom.

 W OGRANICZONYM ZAKRESIE działają (ograniczamy kontakt osobisty, godziny pracy nie uległy zmianie):

URZĄD GMINY – prosimy o ograniczenie osobistych wizyt wyłącznie do wizyt koniecznych!!! Zalecane jest załatwianie wszelkich spraw urzędowych drogą elekroniczną. Zachęcamy Państwa do kontaktu w prowadzonych sprawach poprzez korespondencję tradycyjną lub elektroniczną, a także kontakt telefoniczny
Telefon 32 45 13 056, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
adres ePUAP: /2415062/skrytka
Prosimy o wstrzymanie się ze składaniem wniosków w sprawach, które nie są konieczne do załatwienia w najbliższym czasie, a wymagają bezpośredniego kontaktu. Odwołane zostają umówione spotkania i oględziny.

URZĄD STANU CYWILNEGO – ograniczamy udział w ceremonii zawarcia związku małżeńskiego do osób zawierających związek małżeński i ich świadków. Zawieszamy także odwiedziny Jubilatów.

OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ – zalecane jest załatwianie wszelkich spraw urzędowych drogą elekroniczną. Zachęcamy Państwa do kontaktu w prowadzonych sprawach poprzez korespondencję tradycyjną lub elektroniczną, a także kontakt telefoniczny – tel. 32 45 11 671, 32 45 14 444. 

 ZAMKNIĘTE dla Klienta są:

1. Gminna Biblioteka Publiczna (w tym filie), tel. 32 45 12 110
2. Gminne Centrum Kultury (w tym ośrodki i świetlice), tel. 32 45 11 687
3. Świetlica Profilaktyczno-Wychowawcza (w tym filie), tel. 32 45 14 058
4. Klub Seniora w Bełsznicy
5. GOTSiR Nautica – tel. 32 45 14 634
6. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – tel. 32 45 13 056

W razie konieczności prosimy o kontakt telefoniczny lub drogą elektroniczną. Prosimy o ograniczenie osobistych wizyt w tych jednostkach wyłącznie do wizyt koniecznych.

ZAWIESZONO zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w szkołach (decyzja MEN)
– kadra pedagogiczna nie świadczy pracy, pozostaje w gotowości
– administracja jednostek funkcjonuje w zakresie koniecznym – mającym na celu zapewnienie ciągłości działania – zakres określa dyrektor jednostki.
– w sytuacjach koniecznych prosimy o kontakt telefoniczny lub drogą elektroniczną.

Apeluję w miarę możliwości o pozostanie w domu, unikanie dużych skupisk ludzkich. Mając na uwadze wspólne dobro nas wszystkich wierzę w Państwa rozsądek i zrozumienie. Przepraszam za niedogodności, pozostaję oczywiście do Waszej dyspozycji

Daniel Jakubczyk, wójt gminy.