Od początku tygodnia funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 11 obywateli Ukrainy i obywatela Turcji.

Ujawnienie dwunastu cudzoziemców to efekt kontroli legalności pobytu cudzoziemców przeprowadzonych na terenie dwóch województw - śląskiego i opolskiego. W Częstochowie, Gorzyczkach, Świerklanach, Pogórzu oraz w Opolu funkcjonariusze ŚlOSG zatrzymali dziesięciu Ukraińców. Cudzoziemcy wykorzystywali posiadane przez siebie wizy z prawem do pracy w innym celu niż ten, który deklarowali podczas ubiegania się o ich wydanie. Obywatel Turcji, który został zatrzymany w Rybniku nie posiadał dokumentów pobytowych, które pozwoliłyby mu na legalny pobyt na terytorium naszego kraju. Wobec zatrzymanych cudzoziemców wszczęto postępowania administracyjne, które zakończone zostały we wszystkich przypadkach wydaniem decyzji zobowiązujących obcokrajowców do powrotu.

Na lotnisku w Katowicach – Pyrzowicach obywatelce Ukrainy odmówiono wjazdu do Polski. Cudzoziemka nie posiadała dokumentów uzasadniających cel i warunki pobytu w Polsce.

 

źródło: nowiny.pl