Na wniosek Daniela Jakubczyka, wójta Gorzyc na ostatniej sesji rady gminy została podjęta decyzja o przeznaczeniu środków finansowych na wywóz śmieci, które zostały nieleglanie wysypane przy drodze dojazdowej do strefy gospodarczej w Gorzyczkach. – Gmina zamierza uporządkować teren, a następnie dochodzić zwrotu poniesionych kosztów od sprawcy w ramach prowadzonego przez organy ścigania lub wymiar sprawiedliwości postępowania – wyjaśnia Beata Futerska z Urzędu Gminy w Gorzycach. Wykonując uchwałę rady gminy urząd gminy zbiera obecnie oferty na wywóz śmieci.

Przypomnijmy, w połowie października ubiegłego roku na ul. Wilkowiec w Gorzyczkach, dwóch mieszkańców tej miejscowości zauważyło, jak z dużych aut ciężarowych na pobocze drogi wysypywane są śmieci. Świadkowie od razu zaalarmowali sołtysa, ten wójta, a wójt policję. Patrol nie zastał już ciężarówek, ale świadkowie spisali numery rejestracyjne. Dzięki temu policja mogła ustalić sprawcę. – Zleceniodawcą procederu okazała się właścicielka firmy transportowej z miejscowości Klucze – mówi kom. Marta Pydych, rzecznik prasowy wodzisławskiej policji. Na pierwsze przesłuchanie kobieta podobno nie mogła przybyć. Prosiła o przesunięcie przesłuchania. Miało się ono odbyć w miniony piątek.

Postępowanie prowadzi komisariat policji z Rogowa. – W najbliższych dniach właścicielka firmy usłyszy zarzut popełnienia wykroczenia z art.154 par.2 i wówczas sprawa zostanie skierowana do sądu – wyjaśnia kom. Pydych. Z kodeksu wykroczeń wynika, że to akurat wykroczenie zagrożone jest karą... 1000 zł. Miejmy więc nadzieję, że gmina skutecznie wyegzekwuje od sprawczyni koszty usunięcia śmieci, co okaże się znacznie dotkliwszą karą.

źródło: nowiny.pl